Prawo konsumenta do odstapienia od umowy

Szanujemy prawa konsumentów, zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 roku, która weszła w życie z dniem 25 grudnia 2014 roku - klient będący konsumentem może odstąpić od zakupu bez podania przyczyny zgodnie z informacją podaną na tej stronie.


Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy w których osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Analogicznie w przypadku wielu rzeczy lub rzeczy dostarczanych partiami, termin biegnie od dnia w którym weszli Państwo lub osoba trzecia wskazana przez Państwa weszła w posiadania ostatniej rzeczy/partii rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).

Dane kontaktowe sprzedawcy:
JUNIK
"ODSTĄPIENIE OD UMOWY"
ul. Wyspiańskiego 12
39-400 Tarnobrzeg
e-mail: biuro@wloskiedelikatesy.pl
Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy dostępnego na naszej stronie internetowej http://www.wloskiedelikatesy.pl/_pdf/odstapienie-od-umowy.pdf jednak nie jest to obowiązkowe. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu umowy na trwałym nośniku (wiadomość e-mail).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy (14 dni).Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem kosztów. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, w kwocie odpowiadającej wybranej formie dostawy – przesyłka pocztą, kurier, etc. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
Używamy ciasteczek (plików cookies), dzięki czemu nasz sklep może działać lepiej - dowiedz się więcej.
Akceptuję politykę cookies